Czernienie, oksydowanie

Czernienie stali, zwane oksydowaniem, jest procesem chemicznym pokrywania powierzchni metali (stalowych lub żeliwnych) cienką warstwą ich tlenków. Metoda ta skutecznie zabezpieczaja detale przed korozją, jednocześnie nadając powierzchni czarny estetyczny wygląd.

Świadczymy usługę czernienia stali zwykłych, które są słabo odporne na korozję. Oksydowanie wykonujemy zazwyczaj metodą chemiczną poprzez zanurzenie przedmiotów stalowych we wrzącym roztworze jest to tzw. „metoda na ciepło”. Wykonujemy również oksydę detali „metodą na zimno” z wykorzystaniem odpowiednich środków chemicznych. Ten ostatni sposób czernienia nie wymaga podgrzewania detali, natomiast efekt końcowy nie jest tak wyraźny jak w przypadku oksydowania na ciepło.

Maksymalne wymiary wsadu: 680mm x 550mm.

Masz pytania?
Potrzebujesz rady?

Jesteśmy dla Ciebie doradcami, chętnie podpowiemy najlepsze rozwiązanie. Z nami poczujesz się zaopiekowany od początku do końca współpracy!
Skontaktuj się z nami »

Zapytanie Ofertowe

Zadzwoń do nas lub wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą. Staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania w ciągu 24 godzin w dni robocze.